Sigade Aafrika katk jõudis Rakvere Farmidesse

Eesti suurima seakasvataja AS Rakvere Farmid, Vooru farmis avastati täna sigade Aafrika katk. Vooru farmis oli augusti alguse seisuga 2149 siga, keskmise kaaluga 70 kg.

„Seakatk levib kiiresti ja tugevalt ning tegemist on äärmiselt ohtliku viirusega, millesse tuleb täie tõsidusega suhtuda,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm. „Nagu näha, siis isegi kõige karmimad bioohutusmeetmed ei hoia seakatku eemal ning antud juhul on tegemist väga kahetsusväärse juhtumiga nii meie töötajate kui kogu AS Rakvere Farmid süsteemi jaoks. Et meie süsteemi teistest 24-st farmist viirust eemale hoida, järgime oma farmide territooriumitel kõiki Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) poolt välja töötatud bioohutusnõudeid ning enamgi veel. Antud juhtum näitab ilmekalt, et õnnetu juhuse eest pole keegi kaitstud isegi siis, kui oled enda poolt teinud kõik, mis on meie võimuses,“ lisas Soorm.

Soormi sõnul juhtum HKScan Estonia igapäevasele töökorraldusele mõju ei avalda ning kõik tarned jätkuvad tavapäraselt, kuid tuleb kindel piir panna, et viirus edasi ei liiguks teistesse farmidesse. „Eelkõige tuleks nüüd karmilt alustada metssigade populatsiooni vähendamist, et viiruse leviku kiirust aeglustada ning päästa teised farmid,“ lisas Soorm.

Viljandimaal, Tarvastu vallas asuvas Vooru farmis on rakendatud meetmetena kasutuses farmi ümbritsev tarastus, desovann teenindavale transpordile, ranged farmisisesed bioohutusmeetmed, töötajatel on keelatud metsas marjul käia, ventilatsiooniavadel on linnuvõrgud ees ja toimub regulaarne korralik kahjurite tõrje. Vooru farmis oli augusti alguse seisuga 2149 siga ning 30 tonni sigade jõusööta.

HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, kes toodab, turustab ja müüb tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea- veise-, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite.  HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstus ettevõtteid, mille portfelli kuuluvad Eestis Talleggi ja Rakvere tooted. Meie klientideks on jaemüügi-, tööstus-, toitlustus ja ekspordisektorid ning meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Ekspordime oma tooteid peaaegu 50 riiki. HKScani netokäive oli 2014. aastal 2 miljardit eurot ja meil on ligikaudu  7 700 töötajat.

Artikkel avaldatud Põllumajandus.ee lehel

Soovid teada oma kinnisvara väärtust?

Tekkis küsimusi?

Registreeru konsultatsioonile