Kaks Pöide valla talunikku tegid piimatootmisele lõpu

Neljast Pöide vallas piimakarja pidanud väiketalunikust jäi sel aastal järele vaid kaks, kuna teised kaks otsustasid vanuse ja terviseprobleemide tõttu piimatootmise lõpetada.

Mui külas asuva Posti talu perenaine Leili Kommel ütles, et viimased lüpsilehmad saadeti lihatööstusse 24. septembril ja praegu on talus vaid 13 lihalooma, kirjutab Saarte Hääl.

Leili Kommeli sõnul pole neil abikaasa Harriga piimatootmist kellelegi üle anda, sest lapsed ja lapselapsed on kõik Tallinnas, tegutsedes oma õpitud erialal. “Talupidamise ainus mõte ja kasu oli see, et minu meelest on kõik meie lapsed ja lapselapsed saanud inimesteks, kes armastavad nii inimesi, loomi kui ka tööd,” rääkis Leili Kommel. “Muidu ei oleks nad kõrgkooli lõpetanud ega oleks need, kes nad on.”

Lisaks Posti talule lõpetas selle aastanumbri sees piimatootmise ka Matsidu talu Ardla külas. Taluperenaine Sirje Kask ütles, et nemad koos abikaasaga saatsid oma piimakarja tapamajja maikuus. Esialgu jätsid veel oma tarbeks paar lehma koju, nüüdseks on laudas aga vaid üks piimalehm.

Artikkel on avaldatud Maalehes

Soovid teada oma kinnisvara väärtust?

Tekkis küsimusi?

Registreeru konsultatsioonile